Kalendář akcí

Science/Dialog Café: Barokní kostely na Broumovsku

Úterý 9. ledna 2018, 18:00 
Sál Kreslírna, Klášter Broumov

Barokní kostely na Broumovsku - jejich význam ve středoevropském kontextu.

Dějiny architektury jsou především dějinami prostorových koncepcí, a proto se nově aktualizovaná přednáška historika architektury Petra Staňka "o barokních kostelech na Broumovsku" zaměřuje na otázku utváření sakrálního architektonického prostoru, jehož tradiční uspořádání se změnilo koncem 16. století na základě požadavků Tridentského koncilu.

Vývoj barokní architektury byl završen nikoliv v Itálii, ale ve středoevropském prostoru - v letech 1700 - 1750, kdy na scénu vstupují dva geniální architekti Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové, hlavní tvůrci venkovských kostelů na Broumovsku. Hodnotu těchto staveb lze spatřovat v mnoha ohledech, ale především jde o ucelený soubor ukazující vývoj daného typu architektury v období vrcholného a pozdního baroka.

Součástí přednášky bude promítání leteckých snímků dronem.

Přednášející:  Petr Staněk (1966) - výtvarník, historik architektury a malířství, učitel. Přednáškám pro veřejnost se věnuje od roku 2003, v Základní umělecké škole přednáší v rámci studia pro dospělé předmět dějiny umění. Vedle dějin a teorie architektury se věnuje široké oblasti vizuálních komunikací. V letech 2005 - 2010 kurátor (spolu s Luďkem Rathouským) a jednatel Galerie Slavie v Náchodě, která se jako první výstavní instituce v kraji věnovala výhradně současnému umění.

Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti a U3V)
Rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz, 734 443 165
Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov


Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Letní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov