Kalendář akcí

ScienceCafé: Alfons Mucha a Sarah Bernhardtová: osudové setkání

Čtvrtek 15.6. 2017 od 18:00 
Sál Kreslírna / Klášter Broumov

Téměř pohádkové bylo osudové setkání malíře Alfonse Muchy s božskou hereckou divou Sarah Bernhardtovou. Plakát k divadelní hře Gismonda z neznámého ilustrátora vytvořil přes noc v Paříži nejvyhledávanějšího mistra plakátu a dal vzniknout novému "styl Mucha". Jejich následná spolupráce nebyla jenom v oblasti propagační, ale jednalo se i o tvorbu dekorací, návrhy kostýmů, šperků, osvětlení... Z Muchy se stal světově uznávaný umělec a čelní představitel období art nouveau.

Přednášející: PhDr. Jana Jebavá vystudovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci obor bohemistika, dějiny umění a estetika. Doktorát získala v Praze na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho, že přednáší dějiny umění a estetiky, se věnuje vlastní umělecké tvorbě v oblasti grafiky, malby, kresby a poezie. Pro univerzitní nakladatelství Karolinum v Praze napsala autorské publikace Úvod do arteterapie a Kapitoly z dějin tance. Svoje odborné články publikovala v různých časopisech a revue. V současné době se intenzivně věnuje lektorské činnosti, výletům za uměním a přednáškovým cyklům v rámci rodinné agentury. 

Vstupné: 60 Kč / 30 Kč (studenti, U3V)

Rezervace: martina.junkova@broumovsko.cz, tel. 734 443 165

Pořádá: Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov

Fotografie >>

Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
e-mail: sdmb@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Letní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov