Skalní lezení

Pískovcová skalní města národních přírodních rezervací Adršpašsko-teplické skály a Broumovské stěny, národní přírodní památky Polické stěny, přírodních rezervací Ostaš, Křížový vrch a přírodní památky Kočičí skály patří mezi nejznámější horolezecké terény v České republice. Pískovcové oblasti Broumovska jsou pro své přírodní hodnoty vyhlášeny národními přírodními rezervacemi, proto jsou některé části skalních měst pro skalní lezení zcela uzavřeny, v některých platí určitá časová nebo místní omezení (např. z důvodu ochrany hnízdních podmínek ptactva). Informace jsou většinou uvedeny na tabulích u vstupu do skal.

Horolezectví je povoleno horolezcům registrovaným v ČHS (Český horolezecký svaz - www.chs.cz) nebo v organizacích začleněných do UIAA (www.uiaa.ch), a to jen ve vymezených skalních oblastech nebo pod vedením instruktora lezecké školy.

Lezecké oblasti na Broumovsku (informace převzaty z www.horosvaz.cz)

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
e-mail: sdmb@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Markéta Hanušová
e-mail: marketah@broumovsko.cz
mobil: +420 733 739 728

Letní noviny Broumovska

Barokní Broumovsko - Benediktinský klášter sv. Václava, Dřevěná škola roubenka, barokní Ivanitská poustevna, drobné sakrální památky, křížové cesty, skalní města v barokní krajině, broumovská skupina kostelů a scenérie přírodních krás, to je kulturní krajina Broumovska.Podívejte se na noviny v PDF formátu (7 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov