cz

Turistické noviny Broumovska

Zimní.Broumovsko 2011

Zimní.Broumovsko 2011

Region Broumovska je spojen s mnoha známými osobnostmi, které se zde narodily, žily, studovaly nebo do kraje jezdily za odpočinkem a zamilovaly si ho. K nejznámějším patří Alois Jirásek – oblíbený spisovatel v Broumově studoval v letech 1861 – 1867 a zdejší pobyt inspiroval některá jeho díla, Jan (Anastáz) Opasek – opat břevnovsko-broumovského kláštera a básník nebo Alois Rašín – první ministr financí Československé republiky jeden rok studoval na broumovském klášterním gymnáziu.

Letní.Broumovsko 2011

Letní.Broumovsko 2011

Broumovsko je malebnou krajinou hor a údolí, skal a roklí, mozaikou lesů a luk, pastvin a polí. Hluboko pod povrchem Polické křídové pánve proudí nejčistší voda. Je to krajina zabydlená a po staletí umně obhospodařovaná.

Zimní.Broumovsko 2010

Zimní.Broumovsko 2010

V zimním období nabízí Broumovsko širokou škálu sportovního vyžití v celém regionu. Na své si přijdou nejen milovníci sjezdového lyžování a běžkařských tras.

Letní.Broumovsko 2010

Letní.Broumovsko 2010

Poznejte Broumovsko z výšky. Shlédněte krásy krajiny z vyhlídek Broumovska. S tématem rozhlížení se po krajině z vyvýšeného místa jsou spojeny už samy počátky osídlení Broumovska. Samozřejmě pouze v romantickém podání pověsti. Podle ní měli němečtí kolonisté po namáhavé a strastiplné cestě vystoupat na místo, kde se dnes nachází asi nejznámější broumovská vyhlídka Hvězda. Oč nelogičtější, o to je to poeticky líbivější.

Zimní.Broumovsko 2009

Zimní.Broumovsko 2009

Vydejte se objevovat zajímavá místa našeho regionu! Každá oblast naší země je něčím výjimečná a mimořádná, chráněná krajinná oblast Broumovsko je unikátní prolínáním přírodních krás skalních měst, luk a pohoří s barokními památkami v krajině.

Podzim na Broumovsku

Naplánujte si svůj podzimní pobyt nebo prodloužený víkend.
Broumovsko nabízí pestrou paletu zážitků pro celou rodinu.

Pokračovat

Tipy z katalogu

Teplické skály

Teplické skály

Vydejte se na výlet teplickým skalním labyrintem, který místy doslova bere dech. Než stanete v centru Teplických skal, pod monumentální hradbou Chrámových stěn, projdete dlouhou Vstupní roklí. Skály po obou stranách rokle budou stále příkřejší, vyšší, nedostupnější… Nakonec se údolí sevře v úzké nehostinné soutěsky. Ty musely být v minulém století na několika místech rozšířeny – tak nepřístupné teplické skalní město bylo. Za soutěskami Skalního a Chrámového náměstí se skály opět otevřou, zavoní Krakonošova zahrada a opět uvidíte slunce. Jste pod Chrámovými stěnami. Pokračujete po okraji skalního města a hlubokými soutěskami Sibiře okruh uzavřete. Při cestě zpět můžete ještě vystoupat po příkrých schodech na zříceninu skalního hradu Střmen. Obejít celý turistický okruh je přeci jen náročnější výlet, zážitek z divokých přírodních partií si ale odnesou všichni bez rozdílu věku.

Adršpašské skály

Adršpašské skály

Ohromující divokost adršpašského skalního města překvapí každého. Tisíce skalních věží, hluboké rokle, exponované vyhlídky na skalních srázech, úzké průchody mezi chladnými stěnami, jezírka a vodopády… Prohlídkový okruh vás provede nejkrásnějšími místy skalního města. Nedaleko skal, v adršpašském zámku naleznete oázu klidu s expozicí, horolezeckým muzeem, únikovou hrou, kavárnou a informačním centrem. Nad zámkem, na okraji Adršpašských skal můžete navštívit Starozámecký vrch se zříceninou hradu. Vystoupat můžete i na nedaleký Křížový vrch s krásnou vyhlídkou na panorama skal a vzdálené Krkonoše.