Bischofstein

Bischofstein láká na upravené běžecké trasy…

Do nádherné, klidné a hlavně tiché přírody, kde vás nebude rušit zvonění mobilních telefonů, láká zámeček Bischofstein – zřejmě jedno z posledních míst v regionu bez mobilního signálu. Zámeček leží v lesním hvozdu nedaleko Teplic nad Metují. Je obklopen pískovcovými skalami s mnoha lezeckými terény, malebným jezírkem a zříceninou gotického hradu dříve nazývaného Katzenstein, nyní hrad Skály. V okolí jsou vynikající podmínky jak pro letní, tak i zimní aktivity. Přímo kolem zámecké zdi vede turistická značka z Teplic nad Metují směrem na Ostaš a Polici nad Metují.

Patnáct a více kilometrů běžkařských tras tady bývá každoročně připraveno pro milovníky bílé stopy, pokud sněhové podmínky dovolí. Trasy se upravují jak pro klasiku, tak pro bruslení a na výběr bývá ze čtyř variant – viz foto níže. Výchozím bodem pro běžkařské výlety je právě barokní zámeček Bischofstein, v němž najdete i hotel a restauraci.

„Před zimní sezónou v roce 2012 jsme pořídili sněžnou rolbu na úpravu běžkařských tratí. Seznámili jsme se jak s vozidlem, tak se sněhovými a terénními podmínkami v této lokalitě. Vloni jsme rolbu doplnili o běžkařského stopera a upravujeme trasu nejen pro bruslení, ale i na klasiku. Aktuální informace o sněhových podmínkách a připravených trasách dáváme na náš facebookový profil. Komu by se nechtělo na běžky, může si u nás zapůjčit sněžnice a vydat se na průzkum do skal,“ láká do Bischofsteinu Pavel Volk.

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov