Hronov

Adresa: nám. Čs. armády 5, 549 31 Hronov
Telefon: 491 401 151
E-mail: mestohronov@mestohronov.cz
WWW: www.mestohronov.cz

Město Hronov leží v severovýchodních Čechách, nedaleko hranice s Polskem, v nadmořské výšce přibližně 364 m. Město se nachází při jižní hranici Chráněné krajinné oblasti Broumovsko, na rozhraní Broumovské vrchoviny a Podorlické pahorkatiny. Protéká jím řeka Metuje, do které se tady vlévá Zbečnický potok. Hronov je známý zejména jako rodiště významného spisovatele Aloise Jiráska. Sousedními městy jsou Police nad Metují, Červený Kostelec, Stárkov a Náchod. 

První písemná zmínka pochází z roku 1359, samotné město je ale přibližně o 100 let starší. Město založil pan Hron z Náchoda z rodu Načeraticů, který z pověření krále Václava I. kolonizoval povodí řeky Metuje na sever od Starého Města nad Metují. V listině z roku 1415 je Hronov poprvé uveden jako městečko, které nemělo právní subjektivitu a podléhalo náchodskému panství. Teprve v roce 1850 se v rámci velké správní reformy Hronov osamostatnil.

Ve městě se nachází Jiráskův rodný dům, Divadlo a muzeum Aloise Jiráska, Kostel všech svatých nebo Pomník a pamětní deska Josefa Čapka a Heleny Čapkové v místě, kde stával jejich rodný dům. V srpnu se zde každoročně koná tradiční festival ochotnických divadelních souborů Jiráskův Hronov. 

Mapa >>

Zajímavá místa v okolí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov