Kalendář akcí

Za Hvězdou - představení knihy Marie Stryjové

Pátek 30. května od 18:00, sál Kreslírna

Nakladatelství EMAN zve na představení knihy Marie Stryjové Za Hvězdou. Autobiograficky laděné povídky z pozůstalosti, v nichž autorka přesvědčivě evokuje vnitřní svět dospívající dívky hledající životní opravdovost a její odcizení ve světě, na jehož podobě se mj. nezvratně podepisuje komunistický režim padesátých let. Knihu představí literární kritik Josef Mlejnek. Ukázky přečte autorka doslovu Šárka Rambousková či editorka Šimona Löwensteinová. Kniha bude na místě v prodeji s 15% slevou
spolu s dalšími vydanými tituly Mlč a Pokojík.
Marie Stryjová (1931-1977) je autorka ojedinělého tvůrčího přístupu. Knihu Za Hvězdou otevírá cyklus Kroupy z gymnaziálních let v Broumově, následující cyklus Měsíc zachycuje dobu vysokoškolských studií. Kniha Za Hvězdou tak doplňuje časovou proluku mezi volyňskými a broumovskými povídkami ze souboru Mlč a novelou Pokojík.

 


Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov