Kalendář akcí

Zahajovací koncert festivalu Za poklady Broumovska

14. ročník letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska zahájíme uvedením novodobé premiéry školské hry Augustina Šenkýře „Dies Numini et Principi“ v podání sólistů a orchestru Národního divadla.

Augustin Šenkýř, benediktinský kněz a ředitel kůru v Emauzském klášteře, autor mnoha chrámových skladeb je dle nejnovějších výzkumů autorem hudby k nalezené školské hře Dies Numini et Principi – Drama musicum Pastoritium z roku 1770, jíž text je uložen v archivu Náchod a hudební autograf v Českém muzeu hudby)/CZ Broumov (in: CZ-Pnm)/, signatura XXXVIII D 363. Skladba vznikla na základě objednávky broumovského kláštera.

Autoři nálezu Jiří Mikuláš a Kamil Remeš komparací textu hry a notového autografu potvrdili jednoznačnou spojitost obou archiválií. Jedná se tedy o unikátně doložený fakt, že i broumovští si nechávali psát hudbu svými odchovanými skladateli, leč dále působícími již mimo benediktinskou „societas“. Jedním z cílů festivalu je oživení krásného broumovského hudebního archivu a uvádění zapomenutých děl z místní provenience.

Sólisté a orchestr Národního divadla v Praze:

Soprán - Yukiko Kinjo
Soprán - Markéta Böhmová
Alt - Stanislava Jirků
Tenor - Jakub Koś
Bas - Roman Vocel

Vstupné dobrovolné. Výtěžek putuje na pomoc skupině broumovských kostelů.

Zahajovací koncert festivalu Za poklady Broumovska

Datum konání:

29.06.2019 18.00 h

Místo konání:

Kostel sv. Vojtěcha - Broumov


Zpět na kalendář akcí

Společnost pro destinační management Broumovska

Společnost pro destinační management Broumovska

Klášterní 1
550 01 Broumov
telefon: +420 491 521 282

Kontakní osoba:
Manažer SDMB
Kateřina Agnolozzi
e-mail: katerina.agnolozzi@broumovsko.cz
telefon: +420 491 521 282

Zimní noviny Broumovska

Vítejte u nás! V kraji pískovcových skal a barokních památek. V krajině, kde se snoubí jedinečné, divoké přírodní scenérie s krásou a majestátností kulturního dědictví. V krajině, kde si volné chvíle užijí rodiny s dětmi, vyznavači sportovních i kulturních zážitků, aktivní turisté i ti, kdo touží po odpočinku v krajině s neopakovatelným Géniem Loci.Podívejte se na noviny v PDF formátu (4 MB)

Najdete nás na Facebooku

Sledujte aktuální dění na Broumovsku a objevujte pozoruhodná místa i příběhy - více zde

Regionální operační program NUTS II Severovýchod

Partner:
Partner / Město Broumov